„Ratujmy sądeckie nekropolie 2018”

2 listopada, przy pięknej pogodzie młodzi artyści, wolontariusze oraz przedstawiciele Zarządu i Rady Fundacji im. Dra Jerzego Masiora, kwestowali na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu w ramach corocznej akcji „Ratujmy sądeckie nekropolie”.

Nekropolie_2018

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora od wielu lat włącza się do tej szczytnej akcji, która z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie. Kwesta prowadzona jest na cmentarzach Nowego Sącza przez lokalne organizacje pozarządowe. Zebrana kwota przeznaczona jest na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków na sądeckich cmentarzach. Dzięki hojności mieszkańców Nowego Sącza, a także wielu przyjezdnych te przepiękne zabytki sztuki kamieniarskiej są odnawiane i rekonstruowane. Każda osoba, która wrzuca do puszki kwestarzy datek, otrzymuje specjalnie wydaną, okolicznościową widokówkę, na której można zobaczyć jeden z odnowionych pomników. Przy tej okazji było też sporo rozmów i „podpowiedzi” darczyńców, które nagrobki odnawiać w pierwszej kolejności. Wszystkie cenne uwagi przekażemy organizatorom.

Tym razem, ze strony Fundacji w ramach akcji „Ratujmy sądeckie nekropolie” wzięli udział:

Wiktoria Chapko
Emilia Kozłowska
Anna Kożuch
Wiktoria Kochanek
Jarogniew Barciszewski
Dorota Kaczmarczyk
Wojciech Szpineter
Jan Świętoń
Wiesław Słyś
Andrzej Pancerz
Jakub Bulzak
Józef Kaczmarczyk

Dziękujemy wszystkim kwestującym, którzy poświęcili swój czas i aktywnie uczestniczyli w tej akcji oraz wszystkim osobom przekazującym datki na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków.