„Ratujmy sądeckie nekropolie 2019 – Kwesta XIX”

Wolontariusze oraz przedstawiciele Zarządu i Rady Fundacji im. Dra Jerzego Masiora, kwestowali na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu w ramach corocznej (już XIX) akcji „Ratujmy sądeckie nekropolie”.

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora od wielu lat włącza się do tej szczytnej akcji, która z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie. Kwesta prowadzona jest  na cmentarzach Nowego Sącza , a zebrana kwota przeznaczona jest na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków na sądeckich cmentarzach. Dzięki hojności mieszkańców Nowego Sącza, a także wielu przyjezdnych te przepiękne zabytki sztuki kamieniarskiej są odnawiane i rekonstruowane.

Każda osoba, która wrzuca do puszki kwestarzy datek, otrzymuje specjalnie wydaną, okolicznościową widokówkę, na której można zobaczyć jeden z odnowionych pomników. Przy tej okazji były też rozmowy i „podpowiedzi” darczyńców, które nagrobki odnawiać w pierwszej kolejności.

Wszystkie cenne uwagi przekazaliśmy organizatorom.

Tym razem, ze strony Fundacji kwestowali:

     Emilia Kozłowska

     Wiktoria Chapko

     Wiktoria Kochanek

     Jarogniew Barciszewski

     Wojciech Szpineter

     Józef Kaczmarczyk

     Kinga Szymbara

     Jan Świętoń

a koordynacje zapewnili:

Dorota Kaczmarczyk i Jakub Bulzak.

Dziękujemy wszystkim kwestującym, którzy poświęcili swój czas i aktywnie uczestniczyli w tej akcji oraz wszystkim osobom przekazującym datki na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków.

Ratujmy Sądeckie Nekropolie 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *