„Ratujmy sądeckie nekropolie 2022 – Kwesta XXI”

Młodzi artyści, wolontariusze, oraz przedstawiciele Zarządu i Rady Fundacji im. Dra Jerzego Masiora, kwestowali na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu w ramach corocznej akcji „Ratujmy Sądeckie Nekropolie”.

W tym roku nasze działania wsparli także wolontariusze ze Szkolnego Banku Dobroci Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora od wielu lat włącza się do tej szczytnej akcji, która z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie. Kwesta prowadzona jest  na cmentarzach Nowego Sącza przez lokalne organizacje pozarządowe. Zebrana kwota przeznaczona jest na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków na sądeckich cmentarzach. Dzięki hojności mieszkańców Nowego Sącza, a także wielu przyjezdnych te przepiękne zabytki sztuki kamieniarskiej są odnawiane     i rekonstruowane.

Każda osoba, która wrzuca do puszki kwestarzy datek, otrzymuje specjalnie wydaną, okolicznościową widokówkę, na której można zobaczyć jeden z odnowionych pomników.

Dziękujemy wszystkim kwestującym, którzy poświęcili swój czas i aktywnie uczestniczyli w tej akcji oraz wszystkim osobom przekazującym datki na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków.