XXV Jubileuszowy Koncert w Wirydarzu z cyklu “Sądeckie Talenty”

11 sierpnia 2019 roku jezuicki wirydarz przy ul. Piotra Skargi w Nowym Sączu po raz 25. otworzył się na młode talenty artystyczne. Jubileuszowy, XXV Koncert w Wirydarzu z cyklu “Sądeckie Talenty” jak zwykle dostarczył licznie zgromadzonej publiczności niezapomnianych wrażeń.

XXIII_Koncert_w_Wirydarzu

Rolę gospodarza witającego gości (pod nieobecność Proboszcza, o. Józefa Polaka), pełnił tym razem o. Piotr Więcek. Tradycyjnie rozbrzmiała “Piosenka sądecka” w wykonaniu Ani Kożuch (wyjątkowo z nagrania) – sł. Jerzy Masior, muz. Aleksander Porzucek, otwierająca od wielu lat koncerty w wirydarzu.

Duet doskonale żonglujących inteligentnymi komentarzami prowadzących (Julia Kaczmarczyk i Jakub Bulzak) od samego początku wprowadził radosną i przyjazną atmosferę. Scenografię ponownie wykonał Jarogniew Barciszewski, pomagający także Fundacji jako wolontariusz – obecnie zaangażowany w dziedzinie mody i haftów ludowych.

W czasie całego koncertu oraz przez pewien czas po jego zakończeniu, publiczność mogła podziwiać wystawy uzdolnionych plastyków – Julii Kudlik (wszechstronnie utalentowanej uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego oraz podopiecznej Pałacu Młodzieży), Hanny Jagły (pogodnej dwunastolatki odnoszącej sukcesy w dziedzinie plastyki już od przedszkola) oraz Łucji Leśniak (małej pasjonatki malarstwa, rysunku, sztuki użytkowej oraz śpiewu). Młodzi artyści dali oglądającym możliwość nie tylko podziwiania ale także zakupu wybranych prac. Część publiczności, jak stwierdzili konferansjerzy swój podziw dla wyeksponowanych dzieł sztuki wyrażała wręcz euforycznie.

Na wirydarzowej scenie jako pierwsza wystąpiła Martyna Koszkul, bardzo młoda wokalistka o niesamowicie mocnym głosie, która na koncercie zaśpiewała dwie piosenki z repertuaru Anny Jantar – “Radość najpiękniejszych lat” oraz “Nie wierz mi, nie ufaj mi”. Kolejnym wykonawcą był Tomek Janur, niespełna siedmioletni skrzypek, który w kilka sekund skradł serca całej publiczności, wykonując utwory “Łoś Patataj” Doroty Obijalskiej oraz “Taniec Krasnoludków” Stefana Hermana. Maria Ślusarek od pięciu lat z powodzeniem szlifuje swój talent wokalny, co udowodniła śpiewając na naszej scenie “Czarny świt” Karoliny Kozak i Ani Karwan, a także legendarny przebój Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego “Niech żyje bal”.

Następna wokalistka, Karolina Mazur, śpiewa od najmłodszych lat, obecnie pod okiem pani Moniki Rębilas, jest również absolwentką klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej. Widowni z wielkim zaangażowaniem zaprezentowała swój talent w dwóch zupełnie różnych odsłonach – najpierw śpiewając “Do I Wanna Know?” z repertuaru Arctic Monkeys, a później “Pieśń o Ułanach Jazłowieckich” ze słowami Patrona Fundacji, dra Jerzego Masiora i muzyką Aleksandra Porzucka. Na finał na scenie pojawił się duet In The Middle – Anita Dudczak (wokal) i Bartłomiej Marszałek (instrumenty elektroniczne). Ich niezwykły talent został ostatnio doceniony na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie Anita dostała się na studia na kierunku “wokalistyka jazzowa”, a Bartek na “aranżację jazzową” – na obydwa te kierunki uczelnia przyjmowała tylko po jednej osobie (!). Towarzyszyli im przyjaciele – Dominik Siedlarz z gitarą basową oraz Mateusz Krok z perkusją. Wspólnie zamknęli występy koncertowe autorskim utworem o nazwie “Move On”.

Na koniec jak zawsze wszyscy wykonawcy zostali zaproszeni na scenę, gdzie otrzymali pamiątki i podarunki od Fundacji oraz Patronów Honorowych Koncertu: Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Niezwykle miłym akcentem XXV Jubileuszowego Koncertu w Wirydarzu z cyklu „Sądeckie Talenty” było wyróżnienie Fundacji im. Dra Jerzego Masiora medalem POLONIA MINOR przez Samorząd Województwa Małopolskiego, w uznaniu za pracę na rzecz uzdolnionej artystycznie młodzieży z Sądecczyzny.

Medal POLONIA MINOR wręczyła Fundacji (na ręce Prezesa, Józefa Kaczmarczyka) Pani Marta Mordarska, Radna Województwa Małopolskiego, Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Sejmiku WM, reprezentująca Marszałka Województwa Małopolskiego.

Dziękujemy!

Fundacja pragnie serdecznie podziękować wszystkim Wspierającym cele Fundację, tym razem byli to:

Technobud Nowy Sącz,

DAKO,

Flexergis Baad,

Grupa Proxima,

Dworek Noce i Dnie,

Ajdukiewicz,

ELEXTEL,

Tamioło Andrzej Photography,

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska,

ZET Transport,

Biuro Rachunkowe “Buchalter”,

Euro Serwis,

Lesko Sp. z o.o.,

AgroHurt,

Fundacja BGK.

Dziękujemy również patronom medialnym: Radiu RDN Nowy Sącz oraz Dobremu Tygodnikowi Sądeckiemu.

Szczególne podziękowania kierujemy także do Doroty Kaczmarczyk, niezawodnego koordynatora i reżysera koncertów od początku ich istnienia, konferansjerów oraz grona wolontariuszy, bez których organizacja byłaby znacznie trudniejsza.

Zapraszamy na następne koncerty!