„Ratujmy sądeckie nekropolie 2019 – Kwesta XIX”

Wolontariusze oraz przedstawiciele Zarządu i Rady Fundacji im. Dra Jerzego Masiora, kwestowali na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu w ramach corocznej (już XIX) akcji „Ratujmy sądeckie nekropolie”.

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora od wielu lat włącza się do tej szczytnej akcji, która z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie. Kwesta prowadzona jest  na cmentarzach Nowego Sącza , a zebrana kwota przeznaczona jest na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków na sądeckich cmentarzach. Dzięki hojności mieszkańców Nowego Sącza, a także wielu przyjezdnych te przepiękne zabytki sztuki kamieniarskiej są odnawiane i rekonstruowane.

Każda osoba, która wrzuca do puszki kwestarzy datek, otrzymuje specjalnie wydaną, okolicznościową widokówkę, na której można zobaczyć jeden z odnowionych pomników. Przy tej okazji były też rozmowy i „podpowiedzi” darczyńców, które nagrobki odnawiać w pierwszej kolejności.

Wszystkie cenne uwagi przekazaliśmy organizatorom.

Tym razem, ze strony Fundacji kwestowali:

Emilia Kozłowska

Wiktoria Chapko

Wiktoria Kochanek

Jarogniew Barciszewski

Wojciech Szpineter

Józef Kaczmarczyk

Kinga Szymbara

Jan Świętoń

a koordynacje zapewnili:

Dorota Kaczmarczyk i Jakub Bulzak.

Dziękujemy wszystkim kwestującym, którzy poświęcili swój czas i aktywnie uczestniczyli w tej akcji oraz wszystkim osobom przekazującym datki na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków.

Ratujmy Sądeckie Nekropolie 2019

6 myśli na “„Ratujmy sądeckie nekropolie 2019 – Kwesta XIX”

1. Vim ne dicat inimicus, qui ei consul reprimique, vis homero referrentur no. Ea causae accumsan iracundia qui, tation forensibus an usu. Cu est platonem salutatus, eos argumentum definitiones et. Ei mei mollis iisque. Has ad offendit suavitate. Kally Dallis Damaris

2. Hi Bro, hairstyles pictures Thank you very much for your writing and your article and I wish you continued success. Please try to produce such valuable content in the following processes. In addition to this article, I am very happy to see your unique content. Kissiah Niels Junna